0 Comments
Eylül 29, 2022

Duvar Kağıdı Dekorasyon Fikirleri

Duvar Kağıdı Dekorasyon Fikirleri

Duvar Kağıdı Dekorasyon Fikirleri

Geçmişten gelen konut ve civar dekorasyonuyla alakalı alışkanlıklarımızla, özellikle duvarlarımızda dekorasyon emelli seçim edilen parçalar genellikle tablolar vb. öğelerle hudutlu kalıp duvar kağıdı  uygulaması çok daha geç süreçlerde yaygınlaşmaya başlamıştır. Düz renk duvarların yerini daha çağdaş desenlere sahip olan duvar kağıtları alarak her civarda değişik bir havanın tutulmasına olanak sağlanmıştır. Böyle bir imkân daha da yaygınlaştığında ve çeşitler arttığında, dekorasyon için de bu mahsullere yönelen gereksinim çoğalmıştır. Duvara yapılacak kaplamanın kolay olması, her civar için uygun olacak bir desenin kesinlikle bulunabiliyor olması duvar kağıdı dekorasyonu kısmında bu spektrumdan doğru yararlanabilmek için dikkat edilmesi gereken detayların da unutulmaması gerekmektedir.

Duvar Kağıdı Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Ayrıntılar

Yeni nesil duvar kağıtları; özellik olarak leke yakalamayan, bakteri barındırmayan ve küflenmeyen yapıya sahip olunduğundan her türlü konut civarı ve duvar barındıran her türlü sosyal alan için kullanıma uygun mahsuller olarak öğrenilmektedir. İster konutumuzun duvarına, ister çocuk odasına, ister genç odasına ya da kişisel büromuzun duvarlarına uygulayabileceğimiz bir çok alternatif bulunmaktadır. Fikir olarak tereddüt kaldığınız noktalarda, doğru tercihi yapabilmeniz için mevzuyla ilgili internet üzerinde yer alan pek çok uygulanmış duvar kağıdı misaller ve desenler bulunmaktadır. Bunlara bakarak, en azından sizin etrafınıza eş bir etrafa uygulanmış olan duvar kağıtlarının görüntüsünü kendi zevkinize göre değerlendirerek doğru kararı verme ünsünüz bulunur.

 

Misal verilecek olursa, genç bir kızın odasına uygulanacak duvar kağıtlarında tercihler şayet üzerinde arabalar ve uçaklarla ilgili çizgi film kişiliklerinin olduğu bir cinste olursa bu civar için pek uygun olmayacaktır ve muhtemelen odanın sahibi olan genç kız odasının yeri görüntüsünden hiç memnuniyet dinlemeyecektir. Daha minimal stilde, odanın sahibinin kişiliğine ve odanın öteki dekorasyonu bütünleyici özelliklerine bakılarak değişik çeşitlerdeki duvar kağıtları değerlendirilebilir. Ayrıca fikir olarak kesinlikle ve kesinlikle uygulanacağı civarın renk kombinasyonuna uygun bir mahsulün seçilmesi söylenebilir. Başka Bir Deyişle gerek salonlara, gerek mutfağa, gerek tuvalete gerekse kamusal olarak sarih olan sağlık kurumu, kütüphane, faallik salonları vb. yerler için de neşeyi olarak duvarı kağıdı tercihi yapılmamalıdır. Bir kütüphanede üzerinde renk renk desen desen değişik işlemelerin olduğu bir duvar kağıdı kullanımı, çoğu talebenin çalışma esnasında konsantrasyonunun bozulmasına neden olabileceğinden bu tip odaklanma gerektiren alanlarda daha sade ve hatta olasıysa düz tip duvar kaplaması kullanılmalıdır.

 

Son olarak değinebileceğimiz unsur şayet duvar kağıdı uygulaması bir konut civarında yapılıyorsa, evin uygulama yapılacak alanının ebatlarına dikkat edilecek biçimde uygun desenli bir kağıt seçilmelidir. Bu mevzuyla alakalı internet üzerinde çoğu mecradan verimli bilgiler edinebileceğiniz ufak mekanlarda duvar kağıdı tercihi gibi mevzu başlıkları bulunmaktadır. Zira hepimizin bildiği gibi, ufak alanlarda duvarların yanlış bir biçimde dekore edilmesi civarın daha da küçülmesine neden olup civarı boğucu bir hale getirmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.