0 Comments
Eylül 29, 2022

Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar Kağıdı Kullanımı

Konut alanlarımızın perspektif havasını değiştirebilmek için duvarlarımız en ehemmiyetli etmendir. Konutumuz da, iş yerimizde ambiyans farklılığı yapmak isteyebiliriz. Değişik duvar kağıdı tasarımları ile göz akdikeni modeller ile iç mekanlarınıza şıklık katabilmeniz oldukça olası. Evinizde ve iş yerinizde doğru tercihler yaparak, doğru renkler kullanarak değişik model ve tasarımlar ile göz akdikeni bir iç tasarım dizaynı elde edip davetlilerinizi etkileyebilmeniz oldukça kolay olacak. Son senelerde duvar dekorasyonunun pratik çözümü olarak görülmesi konut dekorasyonuna artı değer katmasıyla kullanım alanı ve oranı artan duvar kağıtları, konut dekorasyonunun bırakılmazı haline geldi.

 

Doğru mekanda doğru duvar tercihi oldukça iç mekanınız için ehemmiyet taşımaktadır. Bu şartlarda konutta yaşayan şahıs rakamı, çocuk mevcudiyeti ve yaş aralığı, evcil hayvan bulunup bulunmaması duvar kağıdı modelleri için en uygununu seçebilmek için tesirli olacaktır. Duvar kağıdı tercihinde verilmesi gereken kararların başını bireyin kendine neyin iyi geleceğini tanımlaması oluştururken ikincil şart hangi mekanda hangi desen ve renklerin seçim edileceğine karar verilmesidir. Metrekarenin minik olduğu, pespaye tavanlı ve dar sarihlikli mekanlarda karışık desenlerin yerini soğukkanlı figürlü ve sarih renkli duvar kağıtlarının alması tehlike almanın önüne geçerek şık ve tehlikesiz bir atmosfer oluşmasına katkı sağlar.

 

Duvarı süsleyici kağıtla kaplama uygulamasının yaygınlaşmasıyla ve bu mahsullerin anti bakteriyel özellikle üretilmeye başlanmasıyla beraber boyaya kıyasla çok daha kullanışlı ve pak bir civar elde edebiliyor olunması bu mahsule olan rağbeti de çoğaldırmıştır. Bununla beraber evin her duvarında da aynı uygulamanın yapılması, civarı stil olarak azıcık sıkıcı hale getirdiğinden; mutfak, banyo gibi daha az kullanılır olan alanlarda daha iddialı bir dekorasyon uygulaması; yatak odası, salon gibi gibi alanlarda da evin ve fertlerin kendine has ruhunu yansıtabilecek uygulamaların yapılması uygun olur.

 

 

Etrafın metrekaresinin ne kadar olduğu, civarda kaç duvar olduğu ve uzunluklarının ne kadar olduğu seçilecek kağıtlar için oldukça ehemmiyetlidir. Salon ve oturma odalarında mekanın tümünde göz akdikeni veya kararlı tarz üzerinden gidilmeyebilir. Yemek kısmı, kitap okuma kısmı gibi özelleşmiş bölgelerdeki renk ve desen değişiklikleriyle kaçış noktaları yaratılabilir. Dekorasyon tercihi yapıldığına vb. hususlara dikkat edilerek civarda sırıtmayacak ve şıklığı bütünleyecek duvar kağıdı modeli tercihi yapılması çok daha doğrudur.

Leave a Comment

Your email address will not be published.