0 Comments
Eylül 29, 2022

Hürrem ve Kanuni Varaklı Duvar Çıtaları

Hürrem ve Kanuni Varaklı Duvar Çıtaları

Hürrem ve Kanuni Varaklı Duvar Çıtaları Nedir?

Osmanlı Yarıyılı’nin rüzgârları ve gösterişli saray motifleri son yarıyıllarda ön tasarıya çıkan dekorasyon meyillerindendir. Mobilya ve aydınlatma başta olmak üzere tavan ve duvar dekorasyonlarında bu tesirler oldukça fazla kullanılmaktadır. Yeniden son yarıyılın modası olan boyanabilir duvar çıtalarında bu saray yellerini tutmak için altın ve gümüş renklerin çok fazla seçim edildiği de görülmektedir. Ama altın ve gümüş renklere boyatılmasına karşın boyaların yapısı parlak olmadığı için bu duvar çıtaları altınla gümüşnam hakikat gösterişini yansıtamamaktadır. Bu surattan yoğun arz üzerine parlak altın ve gümüş renklerde duvar çıtaları üretilmeye başlamıştır. İsmini Hürrem Sultan ve Kanuni Sultan Süleyman’dan alan bu duvar çıtalar evini şık ve gösterişli göstermek isteyenlerin ilk seçimleri arasında yer almaktadır.

Hürrem ve Kanuni Varaklı Duvar Çıtalarının Özellikleri Nelerdir?

Hürrem ve Kanuni Varaklı duvar çıtaları aynı zamanda son derece kullanışlı bir yapıya sahiptir. Suya ve neme dayanıklı olan bu duvar çıtalarının pakliği çok basittir. Nemli bez ile silindiğinde rastgele bir kir vazgeçmez. Elastik bir yapıda olduğu için darbelere karşı dayanıklıdır ve kırılma göçme gibi gidişatlarla karşı karşıya kalınmaz. Ürünnam malzemesi %70 kristal ve %30 antijottur. Bu ürün piyasada uygun maliyetli olduğu için çok sık seçim edilen ama dayanıklı olmayan stronpiyer ve köpükten yapılmış duvar çıtalarından değildir ve son derece dayanıklı malzemelerden üretilmiştir.

Hürrem ve Kanuni Varaklı Duvar Çıtaları Nerelerde Kullanılır?

Hürrem ve Kanuni Varaklı Duvar Çıtaları tüm yaşam alanları için uygundur. Özellikle duvar ve tavan dekorasyonlarında çok fazla seçim edilmektedir. Dikdörtgen ve kare biçimleri oluşturularak seçim edilen duvarlarda çerçeve, ayna veya tablolarla beraber kullanıldığında oldukça göz doldurur ve bu ürünlerin daha besbelli olmasını sağlar.

Hürrem ve Kanuni Varaklı Duvar Çıtalarının Nasıl Uygulanır?

Hürrem ve Kanuni Varaklı duvar çıtalarının kurulumu çok basittir. Tıpkı boyanabilir duvar çıtalarında olduğu gibi silikon takviyesiyle basitçe monte edilmektedir. Duvar çıtasının uygulanacağı alan tanımlandıktan sonra çıtalar süratli kuruyan silikonlar ile yapıştırılır. Beyaz mastik ile köşe yerleri, çıta kenarlarında kalan boşluklar doldurulur ve bu sayede hatasız bir görünüm elde edilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.