0 Comments
Eylül 29, 2022

Özel Baskı Duvar Kağıdı Uygulaması

Özel Baskı Duvar Kağıdı Uygulaması

Özel Baskı Duvar Kağıdı Uygulaması

 Yaşam alanlarımızda kendimizi iyi sezdirecek en ehemmiyetli unsur, dekorasyonun bizlerin zevkine uygun bir biçimde yapılmış olmasıdır. Özellikle konutlarımızda bizim zevklerimiz neticeyi civarımızda var olan süsleyici unsurlar, yeniden bizlerin kişisel zevkine müteveccih seçilmiş olan özel baskı duvar kağıdı ile bütünleşerek civarın havasını çok daha görsel zevk barındıran bir hale dönüştürür. Cemiyetimizin geçmiş alışkanlıklarından bildiğimiz gibi etrafların duvarları tanımlanan düz renklerle boyanırken, desen kısmı civarda yer alan öbür dekorasyon eşyalarında yer alırdı. Ancak teknolojinin de büyümesiyle her alanda inovatif adımlar atıldığı gibi duvar dekorasyonunda da istenilen renk ve desenle harmanlanarak ortaya çıkartılan duvar kağıtları, ister konutumuz olsun ister sosyal civarlar olsun her alanda kullanılabilen bir ürün olarak yaşamımızın içerisinde seçim edilebilen bir unsur olarak çoktan yer almaya başlamıştır.

Dijital Baskı Yapılabilen Duvar Kağıtları

Bu dekorasyon ürünleri, isteğe göre hangi civarda kullanacaksanız o civarın miktarları alınarak her şeyiyle hazır halde satın alınabilmekte ya da rulo halinde aldığınız baskıya uygun duvar kağıtları baskı harekâtına sevk edilerek ortaya yeni bir ürün çıkartılabilmektedir. Piyasada tesadüfeceğimiz pek çok baskı yapılabilen duvar kağıdı bulunduğundan; her gereksinime göre muhtelif stil ve biçimlerde yeni ürünler ortaya çıkartabilmektedir. Bir ailenin yeni doğan bebeğinin odasına yapacağı duvar kağıdı uygulamasında, desen olarak bebeklerin dikkatini sürükleyecek biçimler kullanılmaktadır. Genç erkek ve kızların odasına yaşlarına uygun olacak biçimde ya müzikle alakalı, ya sosyal etraflarında yapmaktan sevinç aldığı alışkanlıklarıyla alakalı, doğa desenleri veya minimal desenler kullanılan duvar kağıtları sık sık seçim edilir.

Duvar Kağıdı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Seçime göre 3D duvar kağıdı gibi uygulamaların da rahatlıkla yapılabileceği özel baskı duvar kağıtları mevzusunda ilk olarak duvarın pürüzsüz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Zira kaygan, lekeli ve döküntülü yüzeylere sahip olan duvarlara yapılacak uygulamalarda kesinlikle duvar kağıtları kalkık duracak ve görüntü olarak antipatik bir izlenim yarayacaktır. Yapıştırma harekâtı için bu süreçte toz tutkaldan faydalanılır. Tutkal kolisinin üzerinde yazan ölçü kadar su katılan malzeme iyice karıştırılmalıdır. Burada hazırlanacak karışımda öncelikle su bir kovaya konulmalı, ardından toz haldeki tutkal usulca kovaya serpilerek ve karıştırılarak malzeme iyice hazır hale getirilmelidir. Karıştırma harekâtı kesinlikle ve kesinlikle yapılmalıdır, şayet yapılmazsa tutkal topaklanarak uygulanmada güçlük çıkartabilir. Fırçayla hazır haldeki özel baskı duvar kağıtlarının arda sürülen tutkal bu yüzeye iyice yedirilmelidir. Bunun anlamı kuru alan kalmayana kadar yüzeyin tutkalla kaplanmasıdır. Ardından 5 ile 10 dakika arasında beklenerek kağıtların iyice bu malzemeyi emmesi sağlanır. Bir denge terazisi desteğiyle yukarıyadan alta hiç boşluk kalmayacak biçimde uygulama yapılmalıdır. Şayet yeniden de bir yamukluk hissedilirse çok zorlanmadan kaldırılıp tekerrürden yapıştırma harekâtı reelleştirilebilir. Yapıştırılan özel baskı duvar kağıtlarının yüzeyi cetvel vb. malzemelerle yavaş yavaş düzenlenerek rastgele bir hava kabarcığı oluşmamasına dikkat edilmelidir. Uygulama bittikten sonra yapıştırma yapılan civarın sırçaları 3 gün kadar kapalı yakalanmalı ve kağıdın tamamen kuruması sağlanmalıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.