0 Comments
Eylül 29, 2022

Salon Avizeleri Hakkında Her Şey

Salon Avizeleri Hakkında Her Şey

Salon Avizeleri Hakkında Her Şey 

Doğru bir avize tercihi ile konutunuzu azametli ve şık bir hale basitçe getirebilirsiniz. Salon avizeleri, hem konutunuzun hem de en çok zaman geçirdiğiniz yaşam alanının bırakılmaz bir parçasıdır. Thomas Edison’un ampulü bulması ile başlayan konut içi aydınlatma serüveni dönüşerek çok muhtelif salon avize modellerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Avizeler bugün artık sadece bir lüzum değil aynı zamanda da süsleyici bir mahsuldür. Avizeler, genellikle tavandan asılırlar. Şamdan ya da ampul kullanılarak içerisinde bulunduğunuz mekanın aydınlatılmasını sağlar. Hem göz hem de mental sıhhatiniz için uygun bir aydınlatma seçmeniz çok ehemmiyetlidir. Yanlış ya da yetersiz aydınlatma taşıtları suratından gözünüz bozulabilir, geçmeyen baş sızılarına sahip olabilirsiniz. Biz de bu yazımızda aydınlatma seçerken nelere dikkat edeceğinizi anlatmaya çalışacağız.

 

Salon Avizeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Avize seçerken ilk olarak her odaya aynı cinste bir aydınlatma seçemeyeceğinizin farkında olmanız gerekmektedir. Her odanın kendine ait bir ruhu vardır. Bu nedenle de yaşama alanına uygun tercihler yapmak ehemmiyetlidir. Misalin salonunuzu dekore ederken, sıradan ve şık mobilyalar seçim ettiyseniz, bu fikri avize tercihinde de devam ettirmeniz, en şık salon avizeleri çeşitlerine bakmanız gerekmektedir. Lüks salon avizeleri de gereksiniminizi giderebilir. Ancak salonunuzda azıcık daha kırsal bir hava yarattıysanız, “country” esintleri varsa ahşap salon avizeleri dekorasyonunuzun tamlığını pekiştirecektir. Aydınlatma seçerken mahsulün hem görsel açıdan hem de işlevsel açıdan sizi tatmin edip etmeyeceğine dikkat etkeniz gerekmektedir. Gereğinden fazla ya da az aydınlatılmış yaşam alanları, göz sıhhatinizi riske atar. Mobilya ve aksesuar tercihlerinizi ise makûs gösterebilir. Bu sebeple aydınlatmanın doğru biçimde yapılması ehemmiyetlidir.

 

Salon avizeleri seçerken dikkat etkeniz gereken bir başka nokta ise odanın ebadıdır. Şayet minik bir salonunuz varsa, büyük bir avize almanız odanın daha da minik görünmesine neden olabilir. Şayet yeniden minik bir salonunuz varsa, koyu renkli avizeler odanın daha karanlık ve basık görünmesine neden olabilir. Ayrıca koyu renk avizeler, ışığın dağılmasını da önlerler. Loş bir civar yaratırlar. Koyu renkli avizeleri seçim etmeyi düşünüyorsanız da aydınlatma kolunun fazla olduğu mahsulleri seçebilirsiniz. Son olarak, zelzele kuşağında yer alan bir ülkede yaşadığımızı unutmamalısınız. Avizelerinizi sağlama almalı, şayet çok ağır ve taşlı bir model seçim ettiyseniz de statiklemeye dikkat etmelisiniz. Salon avizeler arayışı içerisindeyseniz, en uygun salon avize modellerini Decorgrup Saray Tavan’ın internet sitesinde bulabilirsiniz

Leave a Comment

Your email address will not be published.